Off the Grid at -30

tak, mam do myślenia jeszcze raz i wiesz, jak raz Zadać pytanie muszę znaleźć odpowiedź. Jeśli nie zgadłeś, większość moich pytań jest zadawana mi przez rozmowy z człowiekiem z góry. On zawsze prosi mnie, abym udowodnił sobie, czy najlepiej jest robić rzeczy w ten czy inny sposób, a ponieważ uwielbiam się uczyć, to działa świetnie dla nas obu. Dzisiejsze pytanie brzmi: Ile naprawdę kosztuje karmienie kurcząt w zamian za jajka, czy naprawdę warto, czy powinienem je po prostu kupić w sklepie lub u sąsiadów.
Moja pierwsza myśl jest taka, że nie ma się nad czym zastanawiać. Wiem, że jaja od kur z wolnego wybiegu są o wiele zdrowsze niż cokolwiek kupionego w sklepie i uwielbiam mieć kurczaki w pobliżu. Ich śmieszne wybryki sprawiają, że się śmieję i produkują wspaniałe wysokobiałkowe Jedzenie dla mojej rodziny. Czego tu nie kochać?
jednak, gdy próbuję odłożyć emocje na bok, aby to przeanalizować, ciągle wymyślam kolejne pytania. Kupiłeś kury w pełni wyhodowane? Jako jednodniowe dzieci? W wieku około 5-6 tygodni? A może wylęgły się na Twojej zagrodzie przez rozpustnego ptaka? Każdy wiek ma inną metkę dołączoną do niego. Najtaniej jest pozwolić jednej z Twoich kur na rozmyślanie i wychowanie dla Ciebie dzieci. Poza tym, najmniejszą ilością pracy jest zakup 5 lub 6 tygodniowych dzieci od sąsiada za około $ 4 lub $ 5 każdy. Dla ułatwienia Załóżmy, że zrobiłeś ostatnią opcję i kupiłeś 3 kury. Jeśli chcesz dzieci trzeba będzie koguta, jak również, które doda do kosztów, ale jeśli nie kury będą składać jaja tylko dobrze bez jednego. Pozwala po prostu skoncentrować się na kury teraz i jeśli zdecydujesz się dodać koguta koszt może być dodany później.
każdy dorosły kurczak będzie jadł około 1/4 funta paszy dziennie. Worek zakupionego pasza warstwowego wynosi 50 funtów i kosztuje mnie około $35 (możesz być w stanie dostać go taniej tam, gdzie mieszkasz). To około 17,5 centa dziennie za kurczaka. Średnia kura wielozadaniowa składa około 260 jaj rocznie przy szczytowej wydajności. To działa do $ 63.88 wydane na kurczaka rocznie z powrotem około 21.66 tuzin jaj, jeśli kupisz całe ich jedzenie ze sklepu. Pamiętaj, że jest to również Szczytowa wydajność bez uwzględnienia paszy, aby podnieść je do tego poziomu lub gdy zaczynają produkować mniej.
ile wydajesz na jajka? Najtaniej mogę je kupić w sklepie to Około $2.65 / tuzin czyli $ 52.14 rocznie za ilość jajek 1 kura będzie leżeć. Tak więc, gdybym miał mieć kurczaki i kupić całą ich paszę, faktycznie tracę pieniądze w wysokości $11.74 za kurczaka. Oczywiście dostaję te wszystkie śliczne jajka i są dla mnie o wiele lepsze niż te kupione w sklepie. Ponadto, ponieważ kurczaki są z wolnego wybiegu jedzą dużo robaków itp w lecie tym samym jedząc mniej zakupionej paszy, a ja daję im wszystkie moje resztki kuchni. Może w końcu wyjdzie to całkiem wyrównane? Ale nie zapomnij o dodatkowych zakupionych, takich jak muszle ostryg itp. Westchnij…. OK. To nie będzie działać taniej w ten sposób, więc spójrzmy na alternatywy.
jest na to tańszy sposób. Dowiedziałem się o tym podczas rozmowy z moim lokalnym kupcem w sklepie z żywnością. Większość sklepów paszowych ma mieszankę, którą można kupić, która jest specjalnie do uzupełniania i dodawania białka do ziaren, takich jak pszenica, kukurydza, owies i jęczmień. Jest mieszany w stosunku 7 do 1, w zależności od rodzaju ziarna, które masz pod ręką. Jedna miarka zakupionej mieszanki do 7 miarek Twojej mieszanki ziarna. Chociaż jest trochę droższy ($45/ 50 lb bag), ma skoncentrowane białko i jest o wiele tańszy, jeśli masz rolników, którzy nie mają nic przeciwko, jeśli wyczyścisz dla nich dno pojemników na ziarno. Darmowe ziarno to zawsze dobra okazja, a kury na pewno nie mają nic przeciwko liściom! Dzięki tej metodzie obniżyłem koszty do nieco ponad $9 rocznie za kurczaka na paszę. Nieźle! Oczywiście zależy to od znalezienia rolników, którzy pozwolą Ci wyczyścić swoje kosze na zboże za darmo. Jeśli muszę kupować zboża luzem od rolnika, mój koszt idzie w górę.
ale czekaj! Nie możesz zrobić własnego miksu? Oczywiście, że możesz, ale nie zawsze jest łatwo znaleźć potrzebne ziarna. Kury nioski potrzebują około 18% białka w swojej diecie. Tutejsze ziarna nie mają białka. Pszenica jest 12.5% białka, kukurydza 9%, owies 14%, a jęczmień 12,3%. Więc jeśli miałbyś karmić tylko ziarna, nie dostaliby wystarczającej ilości białka, z wyjątkiem lata, jeśli mogą znaleźć wiele robaków. Jeśli jednak masz farmę robaków i możesz uzupełnić ich dietę, ponieważ dżdżownice stanowią około 28% białka. Nie zapomnij o serwatce! Jeśli zrobić ser ten piękny przez produkt jest załadowany białkiem. Jest tu świetna lista ziaren i ich poziom białka, a także mnóstwo informacji na temat tworzenia własnej karmy dla kurczaków. Może masz rolników w swojej okolicy, którzy mogą dostarczyć Ci tańsze alternatywy.

pierwsze jajka podarowały mi moje kurczaki. Mniam!

więc co robić? Sam mogę łatwo dostać ziarno za nic lub za darmo, ale jeśli nie mieszkałem tutaj, nie jestem pewien. To działa na równoważenie tego, co jest dobre dla Ciebie w porównaniu z tym, co jest mniej kosztowne. Sam, wezmę dobroć za każdym razem, jeśli będę mógł. Ale na pewno warto rozważyć opcje i zrobić wiele badań, zanim zdecydujesz się to zrobić.
również link do blogu Frugally Sustainable Hop.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *