Off the Grid bij -30

Dus Ik zat te denken weer de andere dag en je weet hoe ik eens een vraag ik heb om het antwoord te vinden. Als je nog niet geraden de meeste van mijn vragen worden gesteld aan mij door gesprekken met Mountain Man. Hij vraagt me altijd om aan mezelf te bewijzen of het het beste is om dingen te doen op een of andere manier en omdat ik graag leer het werkt geweldig voor ons beiden. De vraag van vandaag is: Hoeveel kost het echt om kippen te voeren in ruil voor eieren, is het echt de moeite waard of moet ik ze gewoon kopen bij de winkel of een buren.mijn eerste gedachte is dat het een no brainer is. Ik weet dat eieren van scharrelhennen veel gezonder zijn dan alles wat winkel gekocht en ik hou van het hebben van kippen in de buurt. Hun grappige capriolen houden me aan het lachen en ze produceren heerlijk eiwitrijk voedsel voor mijn familie. Wat is er niet lief te hebben?
echter als ik probeer om emotie opzij te zetten om dit te analyseren blijf ik met meer vragen komen. Heb je de kippen volgroeid gekocht? Als een dag oude? Op een leeftijd van ongeveer 5 of 6 weken? Of zijn ze uitgebroed door een broedende vogel? Elke leeftijd heeft een ander prijskaartje eraan. De goedkoopste is om een van je kippen te laten broeden en wat baby ‘ s voor je op te voeden. Tenzij dat, de minste hoeveelheid werk is om te kopen 5 of 6 weken oud van een buurman voor ongeveer $ 4 of $5 elk. Om het makkelijker te maken laten we aannemen dat je de laatste optie hebt gedaan en 3 duivinnen hebt gekocht. Als je baby ‘ s wilt heb je ook een haan nodig die zal bijdragen aan de kosten, maar als je dat niet doet, leggen de kippen eieren prima zonder. Laten we gewoon concentreren op de kippen voor nu en als je besluit om een haan toe te voegen de kosten kunnen worden toegevoegd op later.elke volwassen kip eet ongeveer 1/4 pond voer per dag. Een zak van gekochte laag feed is 50 pond en kost me ongeveer $35 (je kan in staat zijn om het goedkoper te krijgen waar je woont). Dat is ongeveer 17,5 cent per dag per kip. De gemiddelde Multi-purpose hen legt ongeveer 260 eieren per jaar bij topprestaties. Het werkt uit tot $ 63.88 besteed per kip per jaar met een terugkeer van ongeveer 21.66 dozijn eieren als je al hun voedsel te kopen van een winkel. Vergeet niet dat dit ook op piek prestaties zonder rekening te houden met het voer om ze te verhogen tot dit niveau of voor wanneer ze beginnen met het produceren van minder.hoeveel geef je uit aan eieren? De goedkoopste die ik kan kopen in de winkel is ongeveer $2.65/dozijn dat is $52.14 per jaar voor de hoeveelheid eieren 1 kip zal leggen. Dus, als ik kippen zou hebben en al hun voer zou kopen, zou ik eigenlijk geld verliezen op de melodie van $11,74 per kip. Natuurlijk krijg ik al die mooie eieren en ze zijn veel beter voor mij dan de winkel gekochte. Ook, omdat de kippen zijn vrije uitloop ze eten veel insecten etc in de zomer waardoor het eten van minder gekocht voer, en ik geef ze al mijn keukenresten. Misschien op het einde werkt het uit tot vrij gelijk? Maar vergeet niet de extra ‘ s gekocht zoals oesterschelpen etc. Zucht…. OK. Het is niet van plan om uit te werken goedkoper op deze manier, dus laten we kijken naar alternatieven.
er IS een goedkopere manier om het te doen. Ik heb dit ontdekt tijdens het praten met mijn lokale handelaar in een voerwinkel. De meeste feed winkels hebben een mix die u kunt kopen dat is speciaal voor het aanvullen en toevoegen van eiwitten aan granen zoals tarwe, maïs, haver en gerst. Het wordt gemengd in een verhouding van 7 op 1 afhankelijk natuurlijk van wat voor soort graan je bij de hand hebt. Een schepje van de gekochte mix tot 7 schepjes van uw mix van graan. Hoewel het een beetje duurder ($45/ 50 lb zak) het heeft een geconcentreerd eiwit en is een stuk goedkoper als je boeren in de buurt die het niet erg als je schoon uit de bodem van hun graan bakken voor hen. Gratis graan is altijd een goede koopje en de kippen zeker niet erg het loof! Door het gebruik van deze methode heb ik mijn kosten tot iets meer dan $9 per jaar per kip voor Voer. Niet slecht! Natuurlijk hangt dit af van het vinden van boeren die u zal toestaan om schoon te maken hun graan bakken gratis. Als ik graan moet kopen in bulk van een boer mijn kosten omhoog gaat.
maar wacht! Kun je je eigen mix niet maken? Natuurlijk kan je dat, maar het is niet altijd gemakkelijk om de noodzakelijke granen te vinden. Leghennen hebben ongeveer 18% eiwit nodig in hun dieet. De granen die hier lokaal geteeld worden, hebben niet het eiwit dat nodig is. Tarwe is 12.5% eiwit, maïs is 9 %, haver is 14%, en gerst 12,3 %. Dus als je alleen granen zou voeden zouden ze niet genoeg eiwitten krijgen behalve in de zomer als ze veel insecten kunnen vinden. Echter, als je een wormenkwekerij en kunnen hun dieet aan te vullen, zoals regenwormen zijn ongeveer 28% eiwit. Vergeet de wei niet! Als je kaas maakt zit dit heerlijke bijproduct vol met eiwitten. Er is een grote lijst van granen en hun eiwitgehalte hier, evenals een schat aan informatie over het maken van uw eigen kippenvoer. Misschien heb je boeren in je omgeving die je kunnen voorzien van goedkopere alternatieven.

de eerste eieren die mijn kippen me gaven. Yum!

dus, wat te doen? Zelf kan ik makkelijk graan krijgen voor bijna niets of gratis, maar als ik hier niet woonde Weet ik het niet zeker. Het werkt uit op het balanceren wat goed is voor u versus Wat is minder kostbaar. Ik neem de goedheid elke keer als ik kan. Maar het is zeker de moeite waard om de opties te overwegen en veel onderzoek te doen voordat je gewoon besluit om het te doen.
ook link in naar Sougally Sustainable ‘ s Blog Hop.

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *