Z rozvodné Sítě v -30

Přemýšlela jsem znovu druhý den a víš, jak se jednou zeptám, musím najít odpověď. Pokud jste neuhodli, většina mých otázek Je mi položena prostřednictvím rozhovorů s Mountain Manem. Vždy mě žádá, abych si dokázal, zda je nejlepší dělat věci tak či onak, a protože se rád učím, funguje to skvěle pro nás oba. Dnešní otázka zní takto. Kolik opravdu stojí krmení kuřat výměnou za vejce, stojí to za to, nebo bych je měl koupit jen v obchodě nebo u sousedů.
moje první myšlenka je, že to není nasnadě. Vím, že vejce od slepic z volného výběhu jsou mnohem zdravější než cokoli, co si koupíte v obchodě, a miluji mít kuřata kolem. Jejich vtipné dovádění mě rozesměje a produkují skvělé jídlo s vysokým obsahem bílkovin pro mou rodinu. Co nemilovat?
nicméně, když se snažím odložit emoce, abych to analyzoval, stále přicházím s dalšími otázkami. Koupili jste kuřata plně dospělá? Jako jeden den starý? Ve věku asi 5 nebo 6 týdnů? Nebo se vylíhli na vaší usedlosti potrhlým ptákem? Každý věk má k němu připojenou jinou cenovku. Nejlevnější je nechat jednu z vašich slepic jít a vychovávat pro vás nějaké děti. Kromě toho je nejmenším množstvím práce nákup 5 nebo 6 týdnů od souseda za přibližně 4 nebo 5$. Pro usnadnění umožňuje předpokládat, že jste udělali poslední možnost a zakoupili 3 slepice. Pokud chcete děti, budete potřebovat kohouta, který se přidá k ceně, ale pokud ne, slepice položí vejce v pohodě bez jednoho. Pojďme se soustředit na slepice a pokud se rozhodnete přidat kohouta, náklady mohou být přidány později.
každé dospělé kuře bude jíst přibližně 1/4 libry krmiva denně. Pytel nakoupené vrstvy krmiva je 50 liber a stojí mě přibližně $ 35 (můžete být schopni získat levnější, kde žijete). To je asi 17,5 centů denně na kuře. Průměrná víceúčelová slepice snese při špičkovém výkonu přibližně 260 vajec ročně. To vyjde na $63.88 strávil na kuře za rok s návratností přibližně 21.66 tucet vajec, pokud si koupíte všechno jídlo z obchodu. Nezapomeňte, že je to také na špičkovém výkonu, aniž byste vzali v úvahu krmivo, které je zvýší na tuto úroveň, nebo když začnou produkovat méně.
kolik tedy utratíte za vejce? Nejlevnější, co je mohu koupit v obchodě, je asi 2.65 $ / tucet, což je 52.14 $ ročně za množství vajec, které položí 1 slepice. Takže, kdybych měl mít kuřata a koupit všechny jejich krmiva jsem vlastně ztrácí peníze na melodii $ 11.74 za kuře. Samozřejmě dostávám všechna ta krásná vejce a jsou pro mě mnohem lepší než ta zakoupená v obchodě. Také, protože kuřata jsou ve volném výběhu, jedí hodně chyb atd. v létě, čímž jedí méně zakoupené krmivo, A dávám jim všechny kuchyňské kousky. Možná, že nakonec to vyjde spravedlivě? Nezapomeňte však na zakoupené extra, jako jsou skořápky ústřice atd. Povzdech…. OKO. Takto to nebude fungovat levněji, takže se podívejme na alternativy.
existuje levnější způsob, jak to udělat. Zjistil jsem to, když jsem mluvil s místním obchodníkem v obchodě s krmivy. Většina obchodů s krmivy má směs, kterou si můžete koupit, která je speciálně pro doplnění a přidání bílkovin do zrn, jako je pšenice, kukuřice, oves a ječmen. Míchá se v poměru 7: 1, samozřejmě v závislosti na tom, jaký typ zrna máte po ruce. Jeden kopeček zakoupené směsi na 7 kopečků vaší směsi obilí. I když je to o něco dražší ($45/ 50 lb taška) má koncentrovaný protein a je mnohem levnější, pokud máte farmáře kolem, kterým nevadí, když pro ně vyčistíte dno svých zásobníků na obilí. Obilí zdarma je vždy dobrá koupě a slepicím rozhodně nevadí kvásky! Pomocí této metody jsem snížit své náklady až na něco přes $ 9 za rok na kuře pro krmiva. Není to špatné! Samozřejmě to záleží na nalezení zemědělců, kteří vám umožní vyčistit jejich koše na obilí zdarma. Pokud budu muset nakupovat obilí ve velkém od farmáře, moje náklady stoupnou.
ale počkejte! Nemůžeš si udělat vlastní mix? Jistě můžete, ale není vždy snadné najít potřebná zrna. Nosnice potřebují ve své stravě asi 18% bílkovin. Zrna, která se zde pěstují, nemají potřebné bílkoviny. Pšenice je 12.5 % bílkovin, kukuřice je 9 %, oves je 14% a ječmen 12,3 %. Pokud byste tedy měli krmit pouze zrna, nedostali by dostatek bílkovin, s výjimkou léta, pokud najdou spoustu chyb. Nicméně, pokud máte červí farmu a můžete doplnit svou stravu, protože žížaly jsou asi 28% bílkovin. Nezapomeňte na syrovátku! Pokud vyrábíte sýr, je tento krásný produkt nabitý bílkovinami. Tam je velký seznam zrn a jejich hladiny bílkovin zde, stejně jako nepřeberné množství informací o vytvoření vlastní kuřecí krmivo. Možná máte ve své oblasti zemědělce, kteří vám mohou poskytnout levnější alternativy.

první vejce slepice nadaný mě. Mňam!

Takže, co dělat? Já sám, mohu snadno získat obilí téměř za nic nebo zdarma, ale pokud jsem zde nežil, Nejsem si jistý. Pracuje na vyvážení toho, co je pro vás dobré, oproti tomu, co je méně nákladné. Sám, vezmu dobrotu pokaždé, když budu moci. Ale určitě stojí za to zvážit možnosti a udělat hodně výzkumu, než se rozhodnete to udělat.
také odkaz na skromně udržitelný Blog Hop.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *